Milyen üvegeket választhatunk a műanyag nyílászárókba?

Milyen üvegeket választhatunk a műanyag nyílászárókba? Segít a Renomax!

#Nyílászárók #Ablak
A nyílászárók közül főleg az ablakok esetén jelent gondot, hogy szükségszerűen – a használati cél teljesítése érdekében – átlátható részt kell tartalmaznia, amely üvegből készül. Az üveg sokkal kevésbé szigetel, mint a kerethez illetve tokhoz alkalmazott anyagok, eszerint az ablak szigetelési össztulajdonságait tekintve sarkalatos problémát jelent az ablaküveg hőátbocsájtási tényezője. Ennek mértéke nem csak az ablaküvegek számától, minőségétől, szigeteltségétől függ, hanem az ablaktábla nagyságától is.
Napjainkban az ablakokban általában többrétegű üveget alkalmaznak, aminek az az oka, hogy a megfelelő hőszigetelés eléréséhez olyan vastag üveglap kellene, amely túlzottan drága és nagy súlyú lenne. A több vékony üveglap együttes alkalmazás lehetővé teszi, hogy a közöttük elhelyezkedő levegő (vagy nemesgáz) réteg a maga jellemzőivel hozzájárulhasson a hőszigetelő tulajdonság javításához. Ennek megfelelően a három rétegű üveg jobb hőszigetelő, mint a két rétegű.

Ennek a paraméternek a további javításához további lehetőségek is rendelkezésre állnak, mint például a lágyfém réteg (low-E) felvitele az üvegtáblák belső (azaz egymás felé néző) felére. További lehetőség, ha az üvegek között elhelyezett alumínium távtartót butil ragasztóanyaggal rögzítik az üvegekhez, így megakadályozva a hőhíd kialakulását.

Az összes, üveggel kapcsolatos hőszigetelési megoldás bevetésével az üveg hőátbocsájtási tényezője 5,8 W/m2K-ről 1 W/m2K-ra csökkenthető (az előbbi érték 4 mm vastag szimpla üveglapra értendő). Ez a tapasztalat szintjén azt jelenti, hogy kinti hideg esetén sem kell az ablak mellett állva „hidegsugárzással” szembesülnünk, miközben a szobai meleg eloszlása is egyenletesebb lesz, a fűtési költségek csökkennek, és az ablak párásodása is elmarad.